A Szigligeti Általános Iskola tanulmányi és versenyeredményeia 2018/19-es tanévben

Rendkívülinek minősítem tanulóink eredményeit a 2018/19-es tanévben. Igaz, nem minden eredmény konkrétan az itt folyó munka következménye, de a kiemelkedő eredményekhez kiemelkedő tanulmányi munka is társul többnyire, és tanulók képesek az iskolában és a sport egyesületben is teljesíteni.

Az iskola tanulmányi átlaga 4,35. Az utóbbi években a legjobb eredmény. 101 tanuló szaktárgyi teljesítményét mutatja ez a szám.

Nevelőtestületi dicséretben részesül Carlaw Kelen, és Tóth Boglárka

Az idei évben intézményünkben 12 kitűnő eredménnyel végzett tanulót jutalmazhatunk.

• Az 1. osztályból Szalay Zsóka Anna, Kutasy Lóránd Henrik és Pukli Eszter
  • A 2. osztályból Fekete Ildikó, Fülöp Ákos, Németh Sára és Szabó Médea Lujza
  • A 4. osztályból Tóth Boglárka és Kutasy Lúcia
  • A 6. osztályból Idrányi Lilla Róza és Széplábi Boróka
  • A 8. osztályból Carlaw Kelen

A jeleseket is jutalmaztuk, ők az idei évben legfeljebb 2 db 4-es osztályzatot gyűjtöttek.

Jeles tanulóink a 2.osztályból  Somogyvári Hanna és Burucs Borbála.

A 3.osztályból Czanka Szabina, Szalay Bence és Sirkó Csenge

A 4.osztályból Mezey Anna és Szommer Hanna

Az 5.osztályból Kovács Lili, Kovács Vica, Szabó Korinna

A 8.osztályból Idrányi Panna Léna, Széplábi Zsófia és Szabó Fédra

Mindannyiuknak gratulálunk az idén elért szép tanulmányi eredményeikért.

1. osztályból Szalay Rózsa
  2. osztályból Borbély Bodza Brigitta
  3. osztályból Falati Nóra
  4. osztályból Fejes Gábor Áron
  5. osztályból Horváth Bence Dominik
  6. osztályból Csonka Rebeka
  7. osztályból Lovász Anna
  8. osztályból Katona Fanni Mercédesz

A fönt felsorolt tanulókat azért jutalmaztuk, azért állítottuk példaként, mert ők azok, akik önmagukat legyőzve, hatalmas fejlődésen mentek keresztül az elmúlt években; tenni akarásukkal, szorgalmukkal példát mutattak mindnyájunknak.

Iskolánkban külön jutalomban részesítjük azokat a diákokat és felkészítő tanáraikat, akik valamilyen kiemelkedő eredményt érnek el országos vagy nemzetközi, sport vagy tanulmányi versenyen. Azonnal szeretnénk leszögezni, hogy ez nem csak az itt megnevezett pedagógus eredménye. A diákok a képzés alatt egységes pedagógiai elvek alapján, egységes elvárásrendszerben nevelődnek az iskolában. A tanuló egyéni adottságait felismerve a pedagógus egyéni foglalkozásban, a támogató családi környezettel együttesen hozta létre ezeket a csodálatos eredményeket.

Tóth Boglárka, Mezey Anna, Kutasy Lúcia, Szommer Hanna, Bogár Lili: A fiatalok az Épített és természeti Környezetért pályázaton Szent György-hegyi mondáikért kiemelt első díjat kaptak. Felkészítőjük Császár Lászlóné Anikó néni volt. Gratulálunk!

Lovász Anna és Tóth lldikó!

A Mozaik Kiadó által biológia tantárgyból szervezett országos versenyen Lovász Anna 7. helyezést ért el. Felkészítője: Tóth Ildikó tanárnő volt. Gratulálunk!

Sirkó Csengét és Mile Pál!

Az országos diákolimpia atlétika sportágban elért kiemelkedő, 4. helyezéséért gratulálunk mindkettőjüknek!

Megjutalmaztuk azokat a tanulóinkat, akiket nem az iskola pedagógusai készítették fel, de bejutottak országos vagy nemzetközi versenyekre:

Szalai Attila, Józsa Péter, Papp Ábel  a diákolimpia országos döntőjén a petanque harmadik korcsoportjának első helyezettjei lettek. A Szigligeti Sportegyesületben Havasi Ritával edzettek a tanév során. Gratulálunk!

A Milánói tánc világbajnokságon Idrányi Panna I. helyezést ért el egyéniben és I. és II. helyezést csapatban és az országos diákolimpián 6. helyezést ért el a Veszprémi Balaton Fitnesz Sportegyesületben.

A Tapolcai Tollas Egyesület tagjaként Szántó Bálint 7. osztályos tanuló az országos diákolimpián kiemelkedő eredményt ért el.

Az országos diákolimpiai petanque versenyek döntőjébe jutottak: Falati Nóra, Józsa Tünde, Szabó Alexa, Szászi Henrietta, Mezey Anna, Farkas Bálint, Takács Soma, Falati Liliána, Borsfai Benjamin, Szabó Márk, Falati Kitti, Lovász Anna, Medve Viola, Idrányi Panna, Széplábi Zsófia, Mészáros Márk, Farkas Boglárka.

Gratulálunk!

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusainknak az elért szép eredményekhez.

Az eredmények ismeretéhez hozzátartozik, hogy a felsorolt tanulókon kívül még számos diák volt, aki becsülettel felkészült, és helyt állt a különböző versenyeken. Köszönjük Nekik is és a felkészítő tanároknak a lelkiismeretes munkájukat.

Benkő Katalin, intézményvezető