Tisztelt Olvasó!

4 évvel ezelőtt, 2015. augusztusában arra kért fel a település önkormányzata, a tankerületi központ, az intézmény pedagógusai, hogy mentsem meg az iskolát a bezárástól.

Az elmúlt 4 év eredményei intézményvezetői tevékenységem idején.

1. számokban:

51-ről 101-re növekeddett a tanulók létszáma (számított létszám 112 tanuló, ez a minimálisan jogszabályban előírt)

9-ről 17-re emelkedett a pedagógus létszám, 100%-os a szakos ellátottság. 1 pedagógus tanít be, egy ki.

1 munkaközösség helyett 2 van idéntől

van intézményvezető helyettese az intézménynek

5 tanuló csoportból (1-2, 3-4, 5, 6, 7. osztály) 8 önálló osztályt (1-8. évfolyamig) szervezhettünk

2 napközis csoport helyett 4 van

1 SNI-s tanulóból 11 SNI-s tanuló megfelelő gondozása (országos átlagnak megfelelő az arány) valósul meg

a szakkörök, tehetség gondozás, felzárkóztató órák száma megduplázódott

az órakeret az arányosan növelhető feletti mértékben növekedett

a gimnáziumba jelentkezők számának aránya növekedett

a kompetencia mérések eredményei nem változtak

a tanulmányi munka eredménye nem változott

5 település helyett 15 településről járnak tanulók iskolánkba a szakmai színvonal miatt

1. szakmai újítások:

próbanap bevezetése a leendő tanulóknak

fejlesztő és gyógypedagógiai órák indítása

óvodás foglalkozások

karácsonyi koncert

pedagógus minősítések

folyamatos tájékoztatás az iskolai honlapon, a szigligeti és badacsonytördemici sajtóban

Hegymagason, Badacsonytördemicen előadások megtartása karácsonykor, nemzeti ünnepeken

a kiemelkedő eredményt elért tanulók és az őket felkészítő pedagógus díjazása tanév végén

kiemelkedő eredmények az intézményi, intézményvezetői tanfelügyeleteken, pedagógus minősítéseken

e-napló bevezetése

energia tudatos iskola díj 2019.

Magyarország jó tanulója, jó sportolója cím évek óta 1-3 db

ottalvós szaktáborok szervezése

minden témában szakórai külső eladók szervezése

III. külső megjelenésben:

intézményi logó bevezetése, melyet én terveztem

ázások megszüntetése

bútorok beszerzése

szemléltető, oktató eszközök beszerzése

folyamatos eszközellátás

udvari tanterem megépítése

folyamatos felújítás, karbantartás az épületben, a kertben

3 hetes nyári tábor megszervezése

informatikai eszköz fejlesztés

folyamatos pályázások eszközökre, kirándulásokra, táborokra

remény van arra, hogy ebben az évben megújul az elektromos- és a fűtésrendszer, elkezdődik a nyílászárók  cseréje, a mosdók felújítása

1. külső kapcsolatok:

fenntartó váltások.: 2015-ben Tapolcai Tankerületi Központ átvette az intézmény működtetését, 2017-ben a Balatonfüredi Tankerületi Központ a fenntartást és működtetést

az intézményi partnerekkel folyamatos a kapcsolattartás

támogatói kört alakítottam ki a pénzügyi stabilitás megteremtésére

badacsonytördemici óvodával a kapcsolat szorosra fűztem

egyre szélesedő ismertség, támogatottság a jellemző

rendszeres hulladék papír szállítást szerveztem

külföldön tanuló diákokat a magyar nyelv tanulására fogjuk alkalmi jelleggel

Tanulóink nemzetközi, hazai, intézményi versenyeken jelennek meg, érnek el eredményeket.

A 2019/20-as tanév lesz sok év óta az első, hogy 8 önálló osztály indulhat a munka szeptember 2-án 110 körüli tanulói létszámmal.

Úgy vélem, sikerült bebizonyítanom, hogy egy kis településen (920 lelkes) is lehet országos színvonalú intézményt működtetni.

Ezúton is szeretném megköszönni mindazoknak, aki támogatták ezt a hatalmas munkát bármilyen módon. Nélkülük nem jöhetett volna létre az iskola mai képe. A közös akarat hozta létre mindazt, ami ma a Szigligeti Általános Iskola.

Szigliget, 2019. június 29.

Benkő Katalin